Do biblioteki można przyjść zawsze!

Po raz pierwszy, ale nie ostatni, odwiedziła nas grupa chłopców ze Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, by spędzić trochę czasu wśród książek. Dziękujemy wychowawczyniom za ten świetny pomysł. Do zobaczenia wkrótce!

Czytaj więcej...

VIII MARATON GŁOŚNEGO CZYTANIA ZWIERZ się nam... - za nami!

Uroczystego otwarcia VIII Maratonu Głośnego Czytania "ZWIERZ się nam..." dokonała pani Burmistrz Marta Majewska oraz dyrektor MBP Halina Kurek. Otwarcie było wyjątkowe, gdyż zaproszonym na tę chwilę zasłużonym czytelnikom biblioteki wręczono listy gratulacyjne i słodkie upominki, czym wyrażono ogromne uznanie dla czytelniczych osiągnięć.

Czytaj więcej...

VIII MARATON GŁOŚNEGO CZYTANIA ZWIERZ się nam ...

Miłe odwiedziny uczniów klasy IVa

Każde spotkanie w naszej bibliotece z młodymi ludźmi jest nadzieją na poznanie nowych czytelników i okazją do zaszczepienia w nich ciekawości i miłości do książek. Uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 3, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili nas, by poznać tajniki pracy oraz ofertę biblioteki, obiecali częściej tu zaglądać.

Czytaj więcej...

PIKNIK SENIORÓW

Opowieść o Azji - relacja po spotkaniu

Mieć ciasto i zjeść ciastko, czyli jak żyć w zgodzie z własnymi marzeniami. Prowokacyjne hasło spotkania miało swój głęboki przekaz. Włóczykije - Karolina Suchecka z Hrubieszowa oraz Wojciech Ziółkowski z Janikowa przekonywali i dawali dowody na to, że można w życiu podążać drogą własnych marzeń i w ten sposób znaleźć sposób na szczęśliwą przyszłość.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Przekonały się o tym dzieci z kl. 2b Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie 25.04.2019r. Na zajęciach wspólnie ustalały różne sytuacje, w których książka jest niezbędna, ustalały też jakie są zalety wybranych książek. dlaczego warto po nie sięgać.  

Czytaj więcej...

Zapraszamy na opowieść o życiu w Azji

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Ciężko jest przecenić czytanie dzieciom, a szczególnie 2 kwietnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowym Dzień Książki dla Dzieci. O wartości książek i o dzisiejszym święcie dowiedziały się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2. 

Czytaj więcej...

Raz, dwa, trzy, okładkę zrobisz Ty! - konkurs plastyczny

Czytaj więcej...