DDKK Lekturynki
Spotkanie autorskie on-line z Renatą Piątkowską w ramach cyklu "Lekturynki kolegom" - 21 i 22.12.2020
21.12.20 r. i 22.12.20 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu online z autorką książek dla dzieci p. Renatą Piątkowską. Zaprosiliśmy na nie swoje koleżanki i kolegów z klas 3a i 1b oraz zainteresowanych rodziców. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach.
- Opublikowano: 20 styczeń 2021
Spotkanie z książką "Nic" Marii Marjańskiej-Czernik w ramach cyklu "Książka inna niż wszystkie" - 2.12.2020
Dzisiejsze zajęcia odbyły się w formie on – line. Po tradycyjnym powitaniu zaczęliśmy przygodę z książką o bardzo intrygującym tytule. Pani Małgosia zaczęła nam ją czytać i od razu zorientowaliśmy się, że chodzi tu nie tylko o przygody głównego bohatera o imieniu Nic, ale również o wielorakie znaczenie tego słowa.
- Opublikowano: 08 styczeń 2021
Noc Bibliotek - 9.10.2020
09.10.2020 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” prowadzonej pod hasłem „Klimat na czytanie” Lekturynki zaprosiły kolegów z klasy 1b, 3a oraz najlepszych czytelników września z klas drugich i trzecich do obejrzenia filmu „Jakub, Mimi i gadające psy”. Warunki dotyczące obostrzeń związanych z pandemią Covid 19 spowodowały, że film ten oglądaliśmy w dwóch grupach, aby zachować bezpieczny dystans między widzami.
- Opublikowano: 08 grudzień 2020
Działania DDKK Lekturynki w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji - 6-8.10.2020
Jak co roku Lekturynki aktywnie włączyły się w obchody ETŚD 2020 na terenie naszej szkoły. Program działań przygotowaliśmy wraz z p. M. Kuczyńską, która jest jego koordynatorką. We wtorek 6 października Lekturynki zaprosiły swoich kolegów z klasy 1b i 3a do zabaw dydaktyczno-czytelniczych.
- Opublikowano: 08 grudzień 2020
Spotkanie on-line z książką "Cztery pory roku" - Lato - 5.06.2020
Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania, które było inne niż te przeżyte do tej pory. Mogliśmy się spotkać tylko online z powodu pandemii covid 19. Musieliśmy przecież dokończyć książkę, nad którą pracowaliśmy cały rok i została nam ostatnia pora roku – lato. Zdalnie podjęliśmy decyzję, jakie elementy powinny znaleźć się w tym rozdziale książki i zostały one zamieszczone przez panie Małgosie prowadzące nasz klub. Odczytaliśmy wierszyki dotyczące omawianej pory roku, rozwiązaliśmy zagadki i dokończyliśmy rymowanki.
- Opublikowano: 08 czerwiec 2020
Spotkanie z poezją dziecięcą - 5.03.2020
Po raz kolejny postanowiliśmy wziąć udział w Małym Konkursie Recytatorskim.
W tym roku reprezentować nas będą: Ola Pałys i Wojtek Malinowski. Postanowiliśmy wspólnie wybrać wiersze dopasowane do naszych recytatorów. Zgromadziliśmy tomiki poezji naszych ulubionych autorów: J. Brzechwy, J. Tuwima, D.Wawiłow, W. Chotomskiej, M. Rusinka i A. Frączek.
- Opublikowano: 09 marzec 2020
Spotkanie z książką "Cztery pory roku - wiosna" - 27.02.2020
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy burzą mózgów na temat „Po czym możemy poznać, że zbliża się wiosna?” Argumentów wymieniliśmy mnóstwo i podsumowaliśmy je stwierdzeniem, że cieszymy się zmianami w przyrodzie.
Podzieliliśmy się na dwie drużyny i otrzymaliśmy wiosenne obrazki. Zadaniem każdej drużyny było odnalezienie 10 różnic na obrazkach w jak najkrótszym czasie.
- Opublikowano: 09 marzec 2020
Spotkanie z książką "Cztery pory roku - zima" - 6.02.2020
Dzisiejsze zadanie nie będzie zbyt łatwe, ponieważ mamy opracować rozdział dotyczący obecnej pory roku. Jest to co prawda właśnie zima, ale za oknem nie doświadczyliśmy jej w tym roku ani razu. Prawdziwą zimę pamiętamy z ubiegłych lat, z obrazków i opowiadań. Będziemy więc opierali się na wspomnieniach i poimprowizujemy.
- Opublikowano: 10 luty 2020
Jak powstaje książka? - 9.01.2020
Na dzisiejszych zajęciach znów mamy gościa. Jest to pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie – pani Beata Panasiewicz. Przybyła do nas z tematem, który już poruszaliśmy nie raz na naszych spotkaniach, jednak ilość osób zaangażowanych w proces powstawania książki jest tak liczna, że nigdy takich utrwaleń za dużo. Dodatkowo nazewnictwo dotyczące tego tematu jest również trudne.
- Opublikowano: 10 styczeń 2020
Przygotowujemy się do wystawienia jasełek dla całej społeczności szkolnej - 5.12.2019
Dzisiaj przed nami ważne zadanie – wybór i przygotowanie tekstów potrzebnych do stworzenia scenariusza inscenizacji. Zgromadziliśmy książki mówiące o symbolach, obrzędach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Odczytaliśmy fragmenty dotyczące symboliki choinki, sianka, opłatka oraz przygotowania stołu wigilijnego, spożywanych potraw i ich znaczenia w polskiej tradycji.
- Opublikowano: 09 styczeń 2020